m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

POWITANIE WIOSNY

 

Wiosnę z całą pewnością można nazwać najpiękniejszą porą roku. Z każdym dniem promienie słoneczne stają się coraz cieplejsze, błękit nieba nabiera intensywności, a na ulicach widać coraz więcej kolorowo ubranych ludzi. Pierwszy dzień wiosny przypada w równonoc wiosenną z 20 na 21 marca. Od tej chwili, przez pół roku, biegun północny będzie bliżej Słońca niż biegun południowy. Aby tradycji stało się zadość w Szkole Podstawowej w Bąkowicach, jak co roku postanowiliśmy powitać tę piękną porę roku. Dzień rozpoczął się od przejęcia władzy w szkole przez Samorząd Uczniowski oraz uczniów klasy VI w roli nauczycieli. Dyrektorem szkoły tego dnia była przewodnicząca SU Dagmara Więckowska. Uczniowie rewelacyjne wcielili się w swoje role, a przy tym doskonale nauczali pozostałych uczniów, pod czujnym okiem swoich wychowawców. Nie zabrało tego dnia tradycyjnego pożegnania zimy. Po tych obrzędach był czas na pieczenie kiełbasek, które wszystkim bardzo smakowały.

21 marca to również Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji o godzinie 12:00, wspólnym czytaniem rozpoczęła się akcja „Wiersz w wieży”. Z symbolicznej wieży, ustawionej na podwórku szkolnym, popłynęły w świat wiersze czytane przez dwóch przedstawicieli uczniów z każdej klasy.

W trakcie tego, troszeczkę innego niż wszystkie, dnia zorganizowany był również Wojewódzki Dzień Wiedzy o Zdrowiu, w akcji promującej zdrowy styl życia programu „Rok Szkoły w Ruchu”. Działania podjęte przez nas w tym kierunku to między innymi: kolorowe śniadanie dla uczniów klas I-III i rozgrywki międzyklasowe w piłce nożnej uczniów klas młodszych i starszych.

Coroczna, duża ilość różnorodnych działań w tym dniu, zwanym także „dniem wagarowicza”, powoduje, że nikt nie myśli wtedy o opuszczeniu szkoły. Gwarancją bowiem jest miłe i aktywne spędzenie czasu, nauka poprzez zabawę i uśmiech na twarzy każdego dziecka.

 

opiekun SU - Renata Boduch

wstecz